Jungtinės Karalystės statistikos departamento duomenimis, šalyje gyvena daugiau negu 150 000 Lietuvos piliečių, tačiau tik maža dalis jų dalyvauja Prezidento ir Seimo rinkimuose bei referendumuose. Siekiant pakeisti ydingą padėtį, rugsėjo 14-ąją Londone vyko kandidatų į Lietuvos Respublikos Seimą debatai.
Jų organizatoriai dar iki debatų akcentavo, kad tai bus vienas svarbiausių Lietuvių dienų Londone lietuviškų renginių, kuriame dalyviai turės galimybę išgirsti gyvas diskusijas ir užduoti klausimus į Seimą pretenduojantiems politikams bei aptarti su jais lietuviškai diasporai aktualias problemas.
Be kitų partijų atstovų, į Londoną vyko ir Lietuvos regionų partijos lyderiai – pirmininkas Jonas Pinskus ir pirmininko pavaduotoja Živilė Pinskuvienė.
„Viena didžiausių pastarojo meto Lietuvos problemų – žmonių apatija ir apolitiškumas. Visuomenė, nors ir turi visus svertus, vis mažiau dalyvauja politiniame šalies gyvenime. Tai lemia, kad rinkimus laimi ne daugumos, o tik nedidelės dalies Lietuvos gyventojų palaikomi bei jų interesus atstovaujantys politikai. Ir tik dėl to, kad didžioji dalis kitų neprisiruošia ateiti iki balsadėžių. Tas pasakytina tiek apie emigrantus, tiek apie likusius gimtinėje, – prieš išvykdamas karčią tiesą priminė J. Pinskus. – Labai tikiuosi, kad tokie susitikimai bei pokalbiai su rinkėjais situaciją pakeis į gerąją pusę ir balsuoti ateis absoliuti dauguma rinkėjų, kas lems ir visiškai kitokią rinkimų baigtį.“
Partijos pirmininko pavaduotoja atkreipė dėmesį į kitą svarbų momentą.
„Daugiausia žmonės emigruoja ne iš didmiesčių, o būtent iš regionų, nes juose sunkiausia susirasti darbus, nėra reikiamos infrastruktūros, uždaromos švietimo ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos, – vardino Ž. Pinskuvienė. – Pagrindinis Lietuvos regionų partijos tikslas – atgaivinti regionus, kad juose norėtų gyventi ne tik išvykę į didmiesčius, bet ir emigravę mūsų šalies piliečiai. Susitikimai su pastaraisiais leis geriau suvokti jų siekius bei lūkesčius, sužinoti, ko nusprendę palikti gimtinę joje pasigedo ir padaryti viską, kad jie grįžtų, savo žinias bei įgūdžius pritaikytų gimtojo krašto gerovei, čia gyventų, augintų ir leistų į mokslus vaikus, o pasenę ir pasitraukę į užtarnautą poilsį galėtų mėgautis oria senatve.“
Grįžusi į Lietuvą Ž. Pinskuvienė neslėpė, kad partijos lyderiai kiek nusivylė debatais, tačiau pasiektais rezultatais buvo patenkinti.
„Pusė debatų buvo numatyta diskusijoms su vienmandatininkais, kita pusė – su partijų pirmininkais. Deja, pirmoji dalis buvo labai užtęsta, todėl pirmininkai pasisakymams realiai gavo po kelias minutes, per kuriais ne viską spėjo pristatyti, – pasakojo politikė. – Kita vertus, per savaitgalį daug bendravome su žmonėmis, apsilankėme lietuviškose mišiose, susitikome su bendruomenės atstovais ir aptarėme visus jiems rūpimus klausimus. Taip pat žmones informavome, kad Anglijoje turime savo partijos skyrių, kuriam vadovauja Jūratė Prialgauskienė, todėl jeigu kiltų naujų klausimų ar atsirastų pasiūlymų, jie visuomet gali kreiptis į ją. Apibendrinant, iš šios darbinės išvykos parsivežėme nemažai informacijos apie tai, ko iš politikų tikisi ir laukia emigrantai, todėl dabar dar efektyviau galėsime judėti link užsibrėžto tikslo – Lietuvos regionų atgaivinimo.“