Lietuvos regionų frakcija, vertindama susidariusią situaciją šalies žemės ūkyje, reaguodama į žemdirbių ir ūkininkų reiškiamą nepasitikėjimą žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, ragina Prezidentą, Premjerę, visas politines partijas ir frakcijas Seime nedelsiant imtis veiksmų dėl gilėjančio konflikto sprendimo tarp ministro ir žemdirbių bendruomenės.
Akivaizdu, kad Premjerės pastangos dangstyti kai kuriuos savo ministrus, vengiančius prisiimti atsakomybę, demonstruojančius nekompetenciją ir nepagarbą socialinio dialogo partneriams, negebantiems valdyti situacijos, kelia visuomenės pasipiktinimą. Laikini veiksmai nesprendžiant ministrų kompetencijos problemų iš esmės kelia grėsmę, kad valstybei svarbūs klausimai strigs, o problemos tik gilės.
Tai dar kartą parodė pastarųjų dienų įvykiai. Prieš porą savaičių žemės ūkio tarybos nariai, pareiškę nepasitikėjimą ministru Kęstučiu Navicku, bandė dar kartą susitikti ir kalbėtis, tačiau susitikimo atmosfera kaip reikiant kaito ir baigėsi ministro gėdingu išpuoliu, kuris nedaro garbės ne tik ministrui, bet ir visai Vyriausybei. Susitikime ūkininkai konstatavo, kad ministro atsakymais liko nepatenkinti ir toliau sieks jo atstatydinimo, kitaip įspėja apie protestus.
Aštrėjant žemės ūkio ministro konfliktui su žemdirbių ir ūkininkų bendruomene, taip pat kyla grėsmė, kad svarbiausi žemės ūkio klausimai liks „pamotės“ vietoje tokiu atsakingu momentu, kai ruošiami strateginiai planai, kurie ūkininko darbą reglamentuos iki 2027 metų, o susitarti būtina jau iki metų pabaigos.
Lietuvos regionų frakcijos nariai, rinkti vienmandatėse rinkimų apygardose ir atstovaujantys didelei daliai Lietuvos regionų, nori atkreipti Vyriausybės ir visuomenės dėmesį, kad konservatorių deleguotas žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sunkiai susidoroja su jam tenkančia atsakomybe.
Lietuvos regionų frakcija, atkreipdama dėmesį į susiklosčiusią sudėtingą situaciją žemės ūkyje, kai šiai sričiai vadovaujantis žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, akivaizdžiai, ne tik kad neturi jokios žemės ūkio strategijos, bet ir problemas imasi spręsti moralizuodamas, keldamas ultimatumus ir konfliktuodamas su ūkininkų bendruomene, nemato galimybės, kad K. Navickas galėtų užimti šias atsakingas žemės ūkio ministro pareigas.
Jausdami atsakomybę tokiu sudėtingu šaliai metu, kai Vyriausybei sunkiai sekasi suvaldyti pandemijos krizę, nesibaigiančias problemas su migrantais, vertindami žmonių nuotaikas prisimenant liūdną patirtį, kai nesprendžiamos ūkininkų problemos virsdavo streikais, kelių blokadomis ir siekdami išvengti ir taip sudėtingos situacijos šalyje, raginame žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką atsistatydinti iš užimamų pareigų, o Vyriausybės vadovę priimti ryžtingą sprendimą dėl ministro pakeitimo.