Nuo šių metų ir vyrai, ir moterys į pensiją išeis vėliau nei pernai. Vyrai – 64 metų ir 8 mėnesių – dviem mėnesiais vėliau, o moterys – 64 metų ir 4 mėnesių, t.y. 4 mėnesiais vėliau. „Sodros“ Komunikacijos skyriaus atstovė Malgožata Kozič sako, kad senatvės pensijos amžius bus ilginamas ir kitąmet, kol galiausiai bus pasiekta visiems bendrai taikoma 65 metų amžiaus riba.
„Visi matome, kad su demografinėmis problemomis susiduria ne tik Lietuva, bet ir didžioji dalis Vakarų valstybių. Tai yra, gimsta mažiau vaikų negu anksčiau, o žmonės gyvena ilgiau. Tas lemia, kad tenka galvoti tiek apie darbo jėgos papildymą, tiek apie tai, iš kur gauti pinigų sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus asmenims. Mano nuomone, bandyti šį klausimą spręsti atimant iš žmonių jų teisę į užtarnautą poilsį nėra teisinga, – nurodė Lietuvos regionų partijos pirmininkas J. Pinskaus – Remiantis oficialiosios statistikos portalo duomenimis, vidutinis Lietuvos vyrų amžius yra 69,9 metai, moterų – 78,9. Kitaip sakant, išėjęs į pensiją statistinis vyras nelabai bespės ja pasidžiaugti. Valstybei gal tai ir naudinga, tačiau nėra sąžininga visą gyvenimą dirbusio ir mokesčius mokėjusio asmens atžvilgiu. Kitas svarbus momentas – tikrai yra sričių, kuriose dirbti sulaukus vyresnio amžiaus gali būti ne tik sunku, bet ir pavojinga. Tik nepastebėjau, kad senatvės pensijos amžių ilginę valdantieji tai būtų įvertinę.“
Paraleliai jis atkreipė dėmesį į tai, jog pats darbo jėgos klausimas Lietuvoje nėra sprendžiamas iš esmės.
„Verslininkai, užuot galvoję apie didesnius atlyginimus ar geresnes socialines sąlygas vietos gyventojams, įsiveža darbo jėgą iš trečiųjų šalių. Valdantieji tai mato, tačiau nieko nedaro, kad situacija keistųsi. Tačiau nei vieni, nei kiti nepagalvoja apie tą, jog tai tėra laikinas problemos sprendimas, kadangi pasikeitus ekonominėms sąlygoms, be darbo gali likti ir šiuo metu už mažesnius atlyginimus dirbantys atvykėliai. Jeigu jie pasiliks Lietuvoje, juos irgi reikės išlaikyti. Taip pat, jeigu jie čia dirba legaliai, ateityje teks pensijas mokėti ir jiems. O kas jas uždirbs? – retoriškai teiravosi J. Pinskus. – Mano supratimu, vienintelė reali išeitis, reikalaujanti daugiau laiko, bet tikrai duosianti daugiau naudos, yra rūpestis savo šalies piliečiais. Viena vertus, laikas pagalvoti apie išvykusiųjų pritraukimo priemones, kita – skatinti jaunus žmones kurti šeimas ir susilaukti daugiau vaikų. Mes, Lietuvos regionų partija, ta linkme jau dirbame ir esame pateikę ne vieną pasiūlymą, susijusi tiek su šalies regionų patrauklumo žmonės ir verslams didinimu, tiek su priemonėmis išvykusių sugrąžinimui, tačiau visus juos valdančioji koalicija atmetė arba ignoravo. Visgi, nesiimant mūsų siūlomų priemonių, mes ne tik rizikuojame dirbti iki mirties, bet ir vieną diena galime tapti tautine mažuma savo pačių valstybėje.“